Калькулятор ремонта балконов


Правильна установка підвіконня над батареєю. Ширина на стіну

18.03.2021

Від правильної установки підвіконня над батареєю безпосередньо залежить робота всієї опалювальної системи і комфортна температура в приміщенні. Дуже важливо правильно дотримуватися необхідну відстань батареї по відношенню до підлоги, стін, віконної конструкції. Саме про ці нормативи і піде мова в даній статті від СК Комфорт.

Правильна установка підвіконня над батареєю

Правильна відстань від підвіконня, стін і віконного прорізу до батареї

Нижче наведені правила установки батареї по відношенню до стін, віконного отвору і підвіконню:

 1. Опалювальний прилад необхідно монтувати під віконним отвором. Центральна вертикальна вісь батареї повинна збігатися з центром вікна.
 2. Опалювальний прилад повинен займати не більше 70% ширини ніші під віконним отвором.
 3. Висота радіатора від підлоги повинна становити не більше 10-12 см.
 4. Правильна відстань від підвіконня до батареї повинна бути 5 см.
 5. Відстань від стіни до опалювального приладу має бути 20-50 мм.

Для того, щоб правильно визначити зазор при установці підвіконня над батареєю, необхідно враховувати і розміри підвіконної дошки. Якщо підвіконня коротке і не сильно виступає від стіни, то немає сенсу, щоб батарея виступала далеко за його межі.

На скільки підвіконня має виступати над батареєю?

Батарею необхідно встановлювати на 10-15 см нижче рівня підвіконня для забезпечення гарної конвекції повітря. При цьому підвіконня не повинне повністю перекривати опалювальний прилад, інакше на вікні буде утворюватися конденсат, а в зимовий період крига, так як тепло від батареї не буде надходити до вікна.

Батарея - це як би теплова завіса від холоду. І чим більше звис підвіконня, тим менше тепла дістається вікну. Оптимальний виступ - на 3-5 сантиметрів.

На скільки підвіконня має виступати над батареєю?

Важливий момент - якщо ви хочете широке підвіконня, воно в будь-якому випадку значно перекриє батарею - вріжте в нього решітку.

Якої ширини повинне бути підвіконня?

Ширина підвіконня безпосередньо залежить від глибини віконного отвору. Це індивідуальний параметр, але як правило роблять так:

 • заміряємо глибину віконного отвору;

 • ширину батареї ділимо навпіл і приплюсовуємо до глибини отвору;

 • отримуємо оптимальну ширину підвіконня в вашому конкретному випадку.

Якщо зробити підвіконня ширше, тепле повітря від батареї не буде надходити до вікна, і як наслідок - запотівання вікон, цвіль і конденсат.

На скільки підвіконня повинне заходити на стіну?

Оптимальна відстань, на скільки підвіконня повинне заходити на стіну:

 1. З боку укосів - на 3 см.

 2. Під вікно - на 2 см.

 3. Виступати воно повинне на 5-7 см.

Поставтеся уважно до установки підвіконня над батареєю, адже від цього залежать не тільки його терміни експлуатації, але і термін служби всієї конструкції в цілому, мікроклімат і комфортна температура в приміщенні.На скільки підвіконня повинне заходити на стіну?

Важко встановити підвіконня самостійно? Зверніться по допомогу до фахівців СК Комфорт. Ми зробимо все згідно з нормами і правилами.
Права на тексти та фото: Євгеній Захаров
сайт создан компанией веб студия