20.11.2020
Натуральна та екологічно чиста дерев'яна вагонка завжди користується попитом серед споживачів. Вона має відмінні експлуатаційні властивості, використовується як для внутрішніх, так і для зовнішніх оздоблювальних робіт. За допомогою дерев'яної вагонки будь-яке, навіть саме непоказне приміщення, набуває затишний і гарний зовнішній вигляд.
З яких порід дерева роблять вагонку?
По суті, дерев'яна вагонка - це оброблені дошки, виготовлені з листяних або хвойних порід дерев. До першої категорії відноситься вагонка з липи, вільхи, осики, ясена, дуба, бука та ін. До другої - дерев'яна вагонка сосна, кедр, модрина, ялина. Вагонку з листяних порід дерев можна застосовувати практично скрізь, а ось хвойні породи дерева не рекомендується застосовувати для бань і саун, так як при нагріванні така вагонка виділяє смолу і стає липкою. До того ж, наявність смолистих виділень робить матеріал вогненебезпечним.
Які бувають сорти вагонки?
Що стосується сорту, тут вагонку можна розділити на 4 категорії: сорт «Екстра», «А», «В» і «С».
Сорт «Екстра» - це можна сказати ідеальна вагонка, в ній немає серцевини і будь-яких недоліків деревини.
Клас «А» також не містить серцевину, проте в такій вагонці допускається наявність живого сучка на кожні 1,5 метра довжини, а також не більше 2-х наскрізних тріщин і смоляних кишень.
Клас «В» передбачає наявність 4-х сучків діаметром до 20 мм на кожні 1,5 метра довжини, а також 2-х некрізних тріщин і смоляних кишень. Також в структурі такої вагонки допускаються невеликі механічні пошкодження і одна контрастна пляма.
Класифікація дерев'яної вагонки за видами профілів.
Тут вагонку можна розділити умовно на звичайну і евровагонку.
Основна особливість евровагонки в тому, що вона якісно оброблена, має особливе з'єднання дощок, а на її тиловій частині знаходяться вентиляційні отвори для виведення конденсату. Розміри евровагонки і профіль можуть бути різними.
Основні типи профілів дерев'яної євровагонки - це «стандарт», «ландхау», «Софтлайн», «блок-хаус» і «американка». Найбільш поширений вид вагонки, який застосовується для обробки приміщення - вагонка «блок-хаус». Вона підходить і для внутрішньої, і для зовнішньої обшивки і виглядає як оциліндрований брус.
Переваги дерев'яної вагонки.
Основна перевага дерев'яної вагонки - це звичайно ж натуральність. Але є і маса інших:
- безпека,
- простота обробки,
- довговічність,
- стійкість до гниття,
- звукоізоляція,
- теплоізоляція,
- приємний зовнішній вигляд,
- можливість приховати різного виду комунікації.
Сфера застосування дерев'яної вагонки.
Якісна дерев'яна вагонка має красивий і приємний зовнішній вигляд, тому її можна використовувати для обробки різних приміщень. Однак при виборі дерев'яної вагонки необхідно враховувати деякі моменти. Наприклад, для внутрішньої обшивки деревом стін житлових кімнат, дач, лоджій і балконів краще використовувати вагонку з сосни і ялини. А ось для обшивки лазень і саун краще зупинити свій вибір на вагонке з вільхи та липи - вони мають невелику щільність і тому мало нагріваються при підвищенні температури. Даний тип вагонки має позитивну енергетику, в обшитих приміщеннях легко дихається, в них затишно і комфортно проводити час. Існує думка, що дерев'яна вагонка протягом декількох років починає темніти і втрачати свій первинний зовнішній вигляд. Цього легко можна уникнути, покривши її лаком і попередньо обробивши спеціальними антисептичними засобами.
Скільки коштує обшити балкон вагонкою в 2020 році?
Ціни на обшивку балкона дерев'яною вагонкою для внутрішніх робіт у 2020 році:
Ціни вказані з роботою і матеріалом, без утеплення.
Відгуки про види дерев'яної вагонки для обшивки балконів і лоджій
Всі новини