Калькулятор ремонта балконов


Види дерев'яної вагонки і сфера її застосування

Види дерев'яної вагонки 20.11.2020

Натуральна та екологічно чиста дерев'яна вагонка завжди користується попитом серед споживачів. Вона має відмінні експлуатаційні властивості, використовується як для внутрішніх, так і для зовнішніх оздоблювальних робіт. За допомогою дерев'яної вагонки будь-яке, навіть саме непоказне приміщення, набуває затишний і гарний зовнішній вигляд.

З яких порід дерева роблять вагонку?

По суті, дерев'яна вагонка - це оброблені дошки, виготовлені з листяних або хвойних порід дерев. До першої категорії відноситься вагонка з липи, вільхи, осики, ясена, дуба, бука та ін. До другої - дерев'яна вагонка сосна, кедр, модрина, ялина. Вагонку з листяних порід дерев можна застосовувати практично скрізь, а ось хвойні породи дерева не рекомендується застосовувати для бань і саун, так як при нагріванні така вагонка виділяє смолу і стає липкою. До того ж, наявність смолистих виділень робить матеріал вогненебезпечним.

Які бувають сорти вагонкиЯкі бувають сорти вагонки?

Що стосується сорту, тут вагонку можна розділити на 4 категорії: сорт «Екстра», «А», «В» і «С».

Сорт «Екстра» - це можна сказати ідеальна вагонка, в ній немає серцевини і будь-яких недоліків деревини.

Клас «А» також не містить серцевину, проте в такій вагонці допускається наявність живого сучка на кожні 1,5 метра довжини, а також не більше 2-х наскрізних тріщин і смоляних кишень.

Клас «В» передбачає наявність 4-х сучків діаметром до 20 мм на кожні 1,5 метра довжини, а також 2-х некрізних тріщин і смоляних кишень. Також в структурі такої вагонки допускаються невеликі механічні пошкодження і одна контрастна пляма.


Які бувають сорти вагонки

Класифікація дерев'яної вагонки за видами профілів.

Тут вагонку можна розділити умовно на звичайну і евровагонку.

Основна особливість евровагонки в тому, що вона якісно оброблена, має особливе з'єднання дощок, а на її тиловій частині знаходяться вентиляційні отвори для виведення конденсату. Розміри евровагонки і профіль можуть бути різними.

Основні типи профілів дерев'яної євровагонки - це «стандарт», «ландхау», «Софтлайн», «блок-хаус» і «американка». Найбільш поширений вид вагонки, який застосовується для обробки приміщення - вагонка «блок-хаус». Вона підходить і для внутрішньої, і для зовнішньої обшивки і виглядає як оциліндрований брус.

Переваги дерев'яної вагонки.

Основна перевага дерев'яної вагонки - це звичайно ж натуральність. Але є і маса інших:

  • безпека,
  • простота обробки,
  • довговічність,
  • стійкість до гниття,
  • звукоізоляція,
  • теплоізоляція,
  • приємний зовнішній вигляд,
  • можливість приховати різного виду комунікації.

Переваги дерев'яної вагонки.

Сфера застосування дерев'яної вагонки.

Якісна дерев'яна вагонка має красивий і приємний зовнішній вигляд, тому її можна використовувати для обробки різних приміщень. Однак при виборі дерев'яної вагонки необхідно враховувати деякі моменти. Наприклад, для внутрішньої обшивки деревом стін житлових кімнат, дач, лоджій і балконів краще використовувати вагонку з сосни і ялини. А ось для обшивки лазень і саун краще зупинити свій вибір на вагонке з вільхи та липи - вони мають невелику щільність і тому мало нагріваються при підвищенні температури. Даний тип вагонки має позитивну енергетику, в обшитих приміщеннях легко дихається, в них затишно і комфортно проводити час. Існує думка, що дерев'яна вагонка протягом декількох років починає темніти і втрачати свій первинний зовнішній вигляд. Цього легко можна уникнути, покривши її лаком і попередньо обробивши спеціальними антисептичними засобами.

Скільки коштує обшити балкон вагонкою в 2020 році?

Ціни на обшивку балкона дерев'яною вагонкою для внутрішніх робіт у 2020 році:

Скільки коштує обшити балкон вагонкою Обшивка дерев'яною вагонкоюЦіна м2 
 Обшивка балкона дерев'яною вагонкою сосна без сучка 550 грн
 Обшивка балкона дерев'яною вагонкою вільха 750 грн
 Обшивка балкона дерев'яною вагонкою липа 850 грн
Ціни вказані з роботою і матеріалом, без утеплення.


Скільки коштує обшити балкон вагонкою

Відгуки про види дерев'яної вагонки для обшивки балконів і лоджій

Рейтинг: 9 Всього голосів:2 10

Фото к отзыву
Вітаю! Підкажіть будь ласка яку вагонку краще використовувати для обшивки балкона?
Оцінка: 9з 10
Компания СК «Комфорт»

Киев, Малышка, 3.

Телефон: +380445999525.

Сайт:

BALKON@TEPLOVIK.KIEV.UA $$
СК Комфорт
2015-04-21
Добрий день Наталія. Для обшивки балкона ми все ж рекомендуємо використовувати безшовну вагонку, тому що в ній немає сучка і отже мало ймовірно, що будуть виділятися смоли.

Фото к отзыву
Обшивав лоджію в цьому році взимку. Стеля обшивав пластиковою білою вагонкою, а для стін і парапету використовувалася дерев'яна вагонка для внутрішніх робіт. По закінченню всю дерев'яну вагонку розкрив білим водоемульсійні лаком в два шари. Структура дерева проявляється і приміщення стало візуально більше. Вийшло дуже класно. Раджу.
Оцінка: 9з 10
Компания СК «Комфорт»

Киев, Малышка, 3.

Телефон: +380445999525.

Сайт:

BALKON@TEPLOVIK.KIEV.UA $$
Всі новини


Права на тексти та фото: Євгеній Захаров
сайт создан компанией веб студия